Nacházíte se zde: Úvod / Ingram / Online manuály / Jak stahovat eBooks

Jak stahovat eBooks

Nabízí-li Vaše knihovna možnost stahování eBooks, můžete se rozhodnout pro stažení konkrétní knihy do počítače a přečíst si ji v tzv. režimu offline (tedy v počítači bez nutnosti přístupu do EBSCOhost či ve čtečce). Pro možnost stahování eBooks je nutné nejprve nainstalovat k tomu určený software Adobe® Digital Editions 1.7.1 (popřípadě kteroukoliv novější verzi), který umožní prohlížení offline. Tento program je zdarma ke stažení na následující adrese:http://www.adobe.com/products/digitaleditions.

Obsah:

 

  1. Stažení e-booku
  2. Osobní schránka My EBSCOhost

 

1. Stažení e-booku

 

Klikněte na odkaz Download (Offline) u knihy, kterou hodláte stáhnout.

 

Pokud nejste přihlášeni k osobní schránce MyEBSCO, bude systém nejprve požadovat Vaše přihlášení (návod, jak se zaregistrovat a přihlásit lze nalézt dále v textu). Zvolte délku výpůjční lhůty (Checkout period) z nabízených možností. Následně potvrďte tlačítkem Checkout & Download.

Kniha je tímto přidána do složky Checkouts, přístupné v pravém horním rohu okna. 

Současně se také v internetovém prohlížeči otevře nabídka ke stažení nebo otevření souboru.

Zvolíte-li Open with (otevřít), bude eBook otevřena v programu Adobe® Digital Editions. Pokud zvolíte možnost Save File (uložit), lze eBook uložit do počítače a otevřít v příslušném programu později.

Při otevření eBook bude kniha zobrazena v již zmíněném Adobe® Digital Editions.


1.1 Zamluvení knihy

Může se stát, že kniha, kterou jste si vybrali ke stažení je právě využívána jiným čtenářem a není možné ji v daném okamžiku stáhnout. Umožňuje-li Vaše knihovna rezervaci eBooks, můžete v takovém případě knihu zamluvit a mít ji k dispozici jakmile bude volná. Pro tuto možnost je nutné zadat Vaši e-mailovou adresu a potvrdit tlačítkem Place Hold.

Kniha je tak zároveň přidána do Vaší osobní složky v MyEBSCOhost. Ve chvíli, kdy je kniha volná, budete upozorněni prostřednictvím e-mailu, jehož adresu jste poskytli. Současně se kniha přesune do Vaší složky Checkouts, odkud ji můžete později stáhnout.

 

2. Osobní schránka My EBSCOhost

 

My EBSCOhost Vám umožní jednoduchou správu vyhledaných informačních pramenů do osobních složek. Mezi přední funkce patří například možnost ukládání dokumentů ze seznamu výsledků, tvorbu trvalých odkazů k provedenému vyhledávání, které lze také ukládat, dále můžete vytvářet alerty vyhledávání, alerty jednotlivých magazínů, či vytvářet webové stránky. Vše, co v rámci své osobní schránky vytvoříte, zde zůstane, dokud to sami neodstraníte.

2.1 Vytvoření nové schránky v My EBSCOhost

Klikněte na odkaz Sign In v pravém horním rohu okna v rozhraní EBSCOhost. Objeví se přihlašovací okno.

 

Zde klikněte na Create a new Account. EBSCOhost přejde na obrazovku pro vytvoření účtu.

Vyplňte požadovaná pole a potvrďte tlačítkem Save Changes ve spodní části stránky. Pokud jsou všechny informace přijaty bez problému, EBSCOhost informuje, že Váš účet byl právě vytvořen.

Dále klikněte na tlačítko Continue, abyste ukončili proces registrace. Poté budete již zůstanete přihlášeni dokud se neodhlásíte nebo neopustíte stránky EBSCOhost.

Poznámky

  • Vzhledem k závazkům EBSCO Publishing vůči zachování bezpečnosti není v našich silách poskytnout komukoliv údaje o jeho uživatelském jménu či heslu. Z toho důvodu doporučujeme, abyste si Vaše přihlašovací údaje po registraci někam poznamenali.
  • Vaše osobní schránka (My EBSCOhost) může být využívána v libovolném rozhraní. Pokud se tedy zaregistrujete v EBSCOhost, bude Vám stejný účet k dispozici napříkald v rozhraní Business Searching Interface.
  • E-mailová adresa, kterou poskytnete během registrace, bude využita k tomu, abychom Vás informovali o blížícím se konci některého z Vašich alertů, popřípadě o provedení jeho změny.

 

2.2 Přihlášení do schránky My EBSCOhost

Klikněte na odkaz Sign In v pravém horním rohu obrazovky.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo do příslušně označených polí a potvrďte tlačítkem.

O přihlášení k osobní schránce se můžete přesvědčit jednoduše. V levém horním rohu okna, kde se nachází logo EBSCOhost, se objeví žlutá páska s nápisem My, která je překrývá. Kromě toho lze v pravém horním rohu nalézt odkaz Sign Out.

 


2.2 Změny uživatelských informací ve schránce My EBCSOhost

Nastane-li situace, kdy potřebujete pozměnit některé informace, které jste zadávali při registraci (například heslo), případně rozhodnete-li se pro zrušení schránky, lze takové změny provést po kliknutí na odkaz Update My Account v pravém hodním rohu stránky.

Nejprve je nutné být přihlášen ke schránce MyEBSCOhost. Toho lze docílit skrze odkaz Sign In v pravém horním rohu. Klikněte na odkaz Update My Account v pravém hodním rohu stránky.

 

 

Nyní máte možnost změnit uvedené údaje (pozn.: nelze měnit uživatelské jméno).

 

 Potvrďte tlačítkem Save Changes.